Program "Żyj smacznie i zdrowo"

23 września rozpoczęła się IV edycja programu edukacyjnego Żyj smacznie i zdrowo marki WINIARY we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Program objęty został patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
winiary
Program Żyj smacznie i zdrowo skierowany jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całej Polsce. Jego misją jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach akcji podejmowane będą również ważne społecznie tematy marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Po dokonaniu zgłoszenia klasy nauczyciele otrzymali bezpłatnie zestaw dydaktyczny, w którego skład wchodzą:
- 12 gotowych scenariuszy lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania, ekologii oraz niemarnowania żywności, CD z materiałami edukacyjnymi,
- 14 plakatów (7 drukowanych i 7 elektronicznych) i 99 planszy edukacyjnych (30 drukowanych i 69 elektronicznych),
3 filmy edukacyjne,
- książeczki kulinarne dla każdego ucznia zawierające przepisy na smaczne i proste dania dla gimnazjalistów.

Materiały edukacyjne powstały we współpracy z metodykami, dzięki czemu są zgodne z gimnazjalnym programem nauczania i stanowią doskonałe uzupełnienie wiadomości z innych przedmiotów, np. biologii czy chemii.

Po przeprowadzeniu lekcji w oparciu o materiały edukacyjne dostarczone przez organizatora, nauczyciele wraz ze swoimi klasami mogą wziąć udział w konkursie na Plakat Społeczny, Film Społeczny oraz Wydarzenie Społeczne nawiązujące do celów programu. 30 zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół nowoczesne tablice multimedialne, a kolejne 30 laptopy. Szkoły, które wygrają tablice multimedialne, zostaną odwiedzone przez przedstawicieli programu Żyj smacznie i zdrowo, którzy wręczą uroczyście nagrody oraz przeprowadzą zajęcia dla uczniów.

WIĘCEJ INFORMACJI O PROGRAMIE ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC NA LINK

www.winiary.pl