Program English Teaching

fundacjaProgram English Teaching został stworzony w 2000 r. przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która jest jednocześnie fundatorem Programu.

Od sierpnia 2002 r. krajowym Operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast (do 20 tysięcy mieszkańców) i wsi, a także wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich. Projekt realizowany w naszej placówce został napisany przez p. Adriannę Gabryś – nauczyciela mianowanego języka angielskiego i nosi tytuł „English Live”.

Plakat promujący projekt

plak

Teledysk do piosenki Pink Floyd "The wall"

Teledysk do piosenki Wham! "Last Christmas"

Przedstawienie „Opowieść wigilijna”

Film podsumowujący pierwszy semestr pracy grupy projektowej

Dzień Świętego Patryka

Dnia 22 marca w Gimnazjum w Malechowie obchodzony był Dzień św. Patryka. Grupa projektowa English LIVE rozpoczęła od odsłuchania hymnu Irlandii. Następnie prowadzący uroczystość w dwóch językach- angielskim i polskim, Anna Janczewska i Piotr Stalko, wprowadzili nas w świat Irlandii i tradycji związanych z obchodami Dnia św. Patryka na świecie, przedstawiając prezentację multimedialną na ten temat. Następnym punktem programu było przedstawienie przez uczestników projektu, słynnych osób ze świata muzyki i filmu pochodzących z Irlandii. Następnie projektowicze zatańczyli taniec irlandzki- step do tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Grupa English LIVE przygotowała również konkursy dla uczniów Gimnazjum w Malechowie a były to m.in. wyszukiwanie złotych monet w garncu z kisielem, układanie z puzzli postaci św.Patryka, quiz, poszukiwanie trzylistnych koniczyn wśród czterolistnych czy zielony makijaż wykonywany na czas. Na koniec uczestnicy English LIVE obdarowali zawodników zielonymi upominkami i wręczyli zielone dyplomy. Zielony wystrój szkoły i doskonałe humory sprawiły, że zabawa była przednia. Konkurs na „zielone drzwi” ogłoszony wcześniej, wygrała klasa IIIc. Uczestnicy projektu: Nikola Świderska, Marlena Struzik, Ewelina Iwańska, Weronika Urbańska, Kinga Dobies, Klaudia Świderska, Aleksandra Piotrowska, Anna Janczewska, Piotr Stalko, Tomasz Roszczyk, Bartosz Urbański, Klaudia Podgórzańska, Karolina Chruszcz, Kinga Brzózan, Sandra Szmajdzińska.

Adrianna Gabryś

View the embedded image gallery online at:

Teledysk do piosenki "Don't worry, be happy!"

Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

Film "Home alone"

Teledysk do przeboju "Shake up Christmas"

Teledysk do przeboju "Harder, better, faster stronger"