Klub absolwenta

Absolwent na szóstkę!

„Absolwent na szóstkę”- pod tym tytułem będziemy przedstawiali sylwetki absolwentów naszego gimnazjum, którzy w różnych płaszczyznach życia odnieśli sukces. Pierwszą taką osobą jest Arkadiusz Lis – student informatyki na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Irena Stalko: W którym roku skończyłeś gimnazjum?

Arkadiusz Lis: W 2011 roku.

I. S.: Gdzie dalej się uczyłeś?

A. L.: W II  Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.

I. S. Jaki profil wybrałeś?

A. L.: Matematyczno - fizyczny.

I. S.: Czy pośród rówieśników z Koszalina, czułeś się gorszy, choćby z tego względu, że kończyłeś małe, wiejskie gimnazjum?

A. L.: Na początku trochę się krępowałem i nie miałem parcia na to, żeby zgłaszać się na każdej lekcji. Szybko jednak okazało się, że nie odstaję ze swoją wiedzą od pozostałych osób w klasie i dalej poszło gładko. Zresztą liceum wspominam jako najfajniejszy okres w życiu, mimo iż dojazdy naprawdę dają w kość!

I. S.: A jak wspominasz gimnazjum?

A. L.: Kiedy my chodziliśmy do tej szkoły był większy tłok, z toalet często unosił się charakterystyczny zapach „dymka” a w - f mieliśmy z wyższym rocznikiem.

Czytaj więcej: Absolwent na szóstkę!

Naukowa kariera Kornela

Tym razem z cyklu Absolwent na szóstkę”- przedstawiamy Kornela Pietrzaka, który ma w planach zrobienie doktoratu.

Irena Stalko: Ukończyłeś Gimnazjum w Malechowie i co dalej?

Kornel Pietrzak: Dostałem się w Koszalinie do Broniewskiego jak i do Dubois i wybór padł na to pierwsze. Wybrałem profil matematyczno-informatyczny, jednak dyrektor Kamieniarz przekonał mnie do wyboru klasy olimpijsko-interdyscyplinarnej. Okazało się to strzałem w dziesiątkę– miałem nawet 10 godzin chemii tygodniowo z planami uczestnictwa w konkursach i olimpiadzie chemicznych. Wszystko to dzięki zdobyciu tytułu finalisty konkursu chemicznego w gimnazjum, dobrej znajomości matematyki i fizyki dzięki nauczycielom z gimnazjum i szkoły podstawowej w Malechowie.

I.S.: Jak się odnalazłeś w II LO?

K.P.: Jeżeli chodzi o wiedzę z gimnazjum to czułem się bardzo dobrze przygotowany, szczególny kontrast widziałem w geografii : ). Większe miasto, inne otoczenie wymagały przystosowania, jednak każde wyjście ze strefy komfortu to rozwój. Dojazdy uczą dyscypliny i w efekcie zawsze byłem na czas i miałem lepszą frekwencje niż miejscowi.

I.S.: Jak poszła Ci matura?

K.P.: Zdawałem obowiązkową podstawową matematykę, polski i angielski. Dodatkowo wybrałem rozszerzoną chemię. Matura w porównaniu z olimpiadą chemiczną była łatwa, jednak pisałem ją bez większego stresu, ponieważ wcześniej wygrałem Indeks na Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej, a decyzję co do wyboru kierunku podjąłem wcześniej Technologia Chemiczna. Nie brałem udziału w żadnej innej rekrutacji.

Czytaj więcej: Naukowa kariera Kornela

Klub Absolwenta

To już trzecie spotkanie „Klubu Absolwenta”. Po ognisku i wigilii przyszedł czas na słodki poczęstunek i naukę robienie balonowych zwierzaków. Nauczycielem był oczywiście Pan Piotr Chylarecki, który tę umiejętność posiadł na Brodnickich Spotkaniach Cyrkowych. Mimo, iż nie zawsze absolwentom wychodziło to, co powinno wyjść, a i zdarzało się, iż balony pękały pod wpływem nawet niewielkiego dotyku, to i tak zabawa była przednia a efekt, powiedzmy zadowalający. Po kawie odbył się obowiązkowo mecz siatkówki. To tradycja wszystkich spotkań. Tym razem gra była bardzo wyrówna, a mecz rozstrzygnął się dopiero  w tie-breaku. Mamy nadzieję, iż do grona klubowiczów dołączą nowi absolwenci. Zapraszamy na spotkanie w grudniu.

Zimowe spotkanie Klubu Absolwentów

Nasi absolwenci ponownie odwiedzili progi Gimnazjum w Malechowie. Ponieważ większość z nich to tegoroczni maturzyści tematem przewodnim były ich plany maturalne oraz wyniki matur próbnych. Nie obeszło się również bez opisów wrażeń dotyczących kursów i egzaminów na prawo jazdy. Niektóre historie mógłby posłużyć jako scenariusz niezłej komedii w stylu Stanisława Barei. Wesoły nastrój nie opuszczał również klubowiczów podczas tradycyjnego meczu siatkówki. Wszystkim naszym absolwentom życzymy przyjemnego, feryjnego odpoczynku, zdania matur, dostania się na wybrane studia i spełnienia marzeń dotyczących życia osobistego. Trzymamy za Was kciuki. Następne spotkanie w czerwcu.

Irena Stalko