Deszczowy Finał Gimnazjady Regionu Koszalińskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt.

pilka

13 maja na boiskach Gimnazjum w Malechowie odbył się finał regionalny w piłce nożnej dziewcząt, który zgromadził mistrzów z sześciu powiatów. W grupie A zagrały gimnazja z Rąbina, Barwic i Karlina. W grupie B gimnazja z Mielna, Koszalina i gospodarze z Malechowa. Pierwsze mecze  w strugach ulewnego deszczu okazały się bardzo zacięte. Rąbino ograło 1-0 Barwice , a Mielno 2-1 Koszalin. Kolejnym spotkaniom również towarzyszyły duże emocje. Karlino pokonało 3-1 Rąbino, a Malechowo 3-2 Mielno. Ostatnia kolejka spotkań grupowych decydowała zatem o kolejności miejsc, z jakich zespoły wystartują do półfinału. Karlino ogrywa Barwice 3-0, a Malechowo Mielno 6-0. Na mecze półfinałowe rozjaśniło się niebo i cztery pozostałe zespoły ruszyły do walki o miejsca. Mecz o trzecie miejsce zdominowało Rąbino, pokonując Mielno 3-0. Mecz finałowy był bardzo zacięty , wygrały go gospodynie imprezy 1-0,po bramce Katarzyny Pietras.

Kolejność końcowa
1.Gimnazjum w Malechowie-awans do półfinału wojewódzkiego
2.Gimnazjum w Karlinie-awans do półfinału
3. Gimnazjum w Rąbinie
4.Gimnazjum w Mielnie
5-6.Gimnazjum nr 9 Koszalin i Gimnazjum Barwice

Zwycięski zespół zagrał w składzie:

Izabela Majszak, Natalia Kacprzak, Paulina Kaszewska, Aleksandra Robakowska, Oktawia Kaszewska, Kasia Pietras, Amanda Sobolewska, Wiktoria Przemielewska, Jagoda Blaszke. Opiekunami zespołu są Tadeusz Chylewski i Julia Lisiecka.

Turniej sędziowali sędziowie KOZPN Koszalin: Jerzy Szeląg i Mariusz Małysz.