• Slajd1
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Malechowie na rok szkolny 2018/19 rozpoczęta! Pobierz formularz podania do:

Wycieczka do Międzyzdrojów

miedyzdroje70

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.

Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.”

Mark Twain

Kierując się słowami Marka Twain’a, młodzież z naszej szkoły wybrała się w kolejną podróż, by odkrywać nieznane zakątki naszego kraju. W tym roku obrano ster na Świnoujście i Międzyzdroje. Wyjazd był nagrodą dla wszystkich uczniów, którzy I semestr obecnego roku szkolnego zakończyli przynajmniej ze średnią ocen 4,0. To forma docenienia ich wysiłku, zaangażowania i pracy.

Uczestnikom zaplanowano odwiedzenie kilku atrakcyjnych miejsc. Przygoda na Pobrzeżu Szczecińskim rozpoczęła się od wizyty w Podziemnym Mieście na wyspie Wolin. To niedawno oddana dla zwiedzających filia Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, na terenie której, w czasie II wojny światowej, stały potężne działa. Po wojnie kompleks przebudowano, a schrony połączono kilometrem podziemnych korytarz, tworząc „podziemne miasto". Pobyt umilił nam polski żołnierz – pasjonat, który stworzył niepowtarzalną atmosferę i przeniósł uczestników w czasie.

Kolejnym punktem było pokonanie 300 schodów na latarni morskiej w Świnoujściu
i podziwianie przepięknego krajobrazu. Następnie młodzież udała się do Międzyzdrojów, aby obejrzeć eksponaty w Gabinecie Figur Woskowych oraz wziąć udział w niezwykłym trójwymiarowym pokazie w Planetarium.

Ostatnią zaplanowaną atrakcją był spacer z przewodnikiem po wzgórzu Zielonka i obejrzenie Jeziora Turkusowego na wyspie Wolin. Młodzież wysłuchała ciekawostek związanych z tymi miejscami oraz poznała historię tworzenia się tego regionu.

Dziękujemy p. Irenie Stalko za pomysł wyjazdu i jego realizację. Uczestnicy wycieczki są bogatsi o kolejne doświadczenia, obrazy i informacje.

Ważne daty

Kwiecień 2019